لالائی کردی دایه دولت نوری زاده مهرانی قسمت دوم


2 Jun 2012
حسنی مبارک به حبس ابد محکوم شد
kurdane.com
کردانه: قاهره امروز شاهد یک حرکت تاریخی بود.هوداران مبارک گریه کردند و اکثریت ملت مصر شادی نمودند.حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری سابق مصر در دادگاه رسیدگی به اتهاماتش، به حبس ابد محکوم شد.ط
2 Jun 2012
محمدصدیق کبودوند، فعال کرد زندانی دوباره اعتصاب غذا کرد
kurdane.com
کردانه:پریناز حسنی، همسر محمدصدیق کبودوند، امروز شنبه، ۱۳ خرداد (دوم ژوئن)، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که روز دوشنبه گذشته (هشتم خرداد ماه) در ملاقات با همسرش در زندان، متوجه شده است که آقای کبودوند از روز شنبه دست به اعتصاب غذا زده است.
2 Jun 2012
محاصره خانه علامه احمد مفتی زاده توسط نیروهای اطلاعاتی در سنندج
kurdane.com
کردانه: نیروهای اطلاعاتی و انتظامی نظام جمهوری اسلامی صبح روز جمعه مورخ 91/3/12 خیابان ها و کوچه های منتهی به منزل شخصی علامه احمد مفتی زاده که در حال حاضر محل فعالیت حرکت دینی منتصب به ایشان به نام مکتب قرآن است را محاصره کردند.
2 Jun 2012
چهار ماه تا حذف یا ابقاء مجاهدین خلق در فهرست تروریستی
kurdane.com
کردانه: وزارت خارجه آمریکا در جلسه دادگاهی که ماه گذشته برگزار شد اعلام کرد تا تخلیه کامل اردوگاه اشرف نمی تواند درباره سرنوشت این سازمان تصمیم گیری کند
2 Jun 2012
گزارشی از جنایت اعدام 59 نفر از شهروندان مهابادی در روز دوازدهم خرداد 1362
kurdane.com
کردانه:اگر چه 27 سال از این کشتار می گذرد و در ان شکی نیست که اصلاح طلبان امروز نقش داشته اند ولی تا کنون هیچ اطلاعاتی در این رابطه در اختیار مردم قرار نداده اند. البته به قول آقای جلالی پور انها ضد انقلاب بودند و به قول خاتمی در آخرین صحبت هایش آنها برانداز نیستند. چون خود در همه جنایت ها شریک هستند.
2 Jun 2012
آقای شمس حائری زندانی سیاسی سابق در هلند درگذشت
kurdane.com
کردانه:با تاسف فراوان باخبر شدیم آقای هادی شمس حائری بامداد امروز جمعه اول ژوئن در شهر خرونیگن هلند بر اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
1 Jun 2012
اعتراض در کابل به بزرگداشت آیت‌الله خمینی؛ «اینجا کابل است، نه قم»
kurdane.com
کردانه:ده‌ها تن از دانشجویان دانشگاه کابل، پایتخت افغانستان، روز جمعه، ۱۲ خردادماه، در اعتراض به «تجلیل از سالگرد فوت آیت‌الله خمینی»، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، در این شهر دست به تظاهرات زدند. دانشجویان افغان در این حرکت اعتراضی شعارهایی چون «اینجا کابل است، نه تهران و نه قم» سر دادند.
1 Jun 2012
پوتین: روسیه در جنگ داخلی سوریه حامی هیچ یک از طرفین نیست
kurdane.com
کردانه:ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه گفته است که کشور او طرفدار هیچ یک از طرفین در جنگ داخلی سوریه نیست.او گفته است که وضعیت در سوریه بسیار خطرناک است ولی هیچ چیز را با زور نمی توان تغییر داد.
1 Jun 2012
فاشیسم مرزنمی‌شناسد؛ حکم 28 سال زندان بخاطر پرتاب مولوتوف
kurdane.com
کردانه: خبرها و گزارشهای از کردستان شمالی به نقل از خبرگزاری فرات:تهدید دمیرتاش و کشاناک به مرگ. وقوع درگیری در درسیم. فاشیسم مرزنمی‌شناسد؛ حکم 28 سال زندان بخاطر پرتاب مولوتوف
1 Jun 2012
رقابت دمشق و حلب در اعتصاب عمومی برای سرنگونی رژیم
kurdane.com
کردانه: از زمان آغاز اعتراضات در شهرهای مختلف سوريه تا كنون، اين كشور هر روز شاهد سرکوب و کشتار معترضان بوده است. اما ظاهرا سوری ها و جهانیان حادثه هولناک حوله را بيش از جنایت های ديگر رژیم اسد ، فراموش نشدنی وغیر قابل بخشش شمرده اند.
1 Jun 2012
لالائی کردی دایه دولت نوری زاده مهرانی قسمت دوم
kurdane.com
کردانه: برنامه تلویزیونی این هفته کردانه لالائی کردی ایلامی قسمت دوم است. در این برنامه مصاحبه ای با خانم دولت نوری زاده داریم که توجه شما را به ان جلب می کنیم در این برنامه با لالائی کردی ایلامی اشنا می شویم و دایه دولت برایمان بیت های از لالائی کردی و مویه لری با صدای دلنشین کردی خواهد خواند
1 Jun 2012
نیویورک تایمز: طرح استاکس‌نت با حکم بوش آغاز شد، با حکم اوباما شدت گرفت
kurdane.com
کردانه: به گزارش رادیو فردا روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه، ۱۲ خردادماه، در گزارشی مفصل به نقل از مقامات سابق و فعلی در آمریکا و اروپا و اسرائیل گفت که طرح حمله سایبری به ایران در سال ۲۰۰۶ با حکم جرج بوش آغاز شده و با حکم باراک اوباما شدت و سرعت گرفته است.
1 Jun 2012
برزخ مذهب و مبارزه‌، از فتوای جهاد عليه‌ مردم کردستان تا حکم ارتداد عليه‌ شاهين نجفی
kurdane.com
کردانه: ناصر ايرانپور: حکومت اسلامی ايران در هفته‌های اخير در هيبت دو نفر از تئوريسينهای خود حکم ارتداد شاهين نجفی را به‌خاطر آنچه‌ که‌ "توهين به‌ امام هشتم" خوانده‌ شد، صادر نمود و حتی جايزه‌ی صدهزار دلاری برای کشتن اين خواننده‌ تعيين کردند.